Ośrodek

Budynek ośrodka został zakupiony i podarowany Lamie Ole Nydahlowi w 2016 roku dzięki szczodrości Marcina Wąsika i wspólnemu wysiłkowi przyjaciół z Sangi. Kilka razy w roku odbywają się tutaj kursy medytacyjne i wykłady prowadzone przez podróżujących nauczycieli, na których można dowiedzieć się czym są nauki Buddy i w jaki sposób je praktykować. Ośrodek znajduje się 8 km od Lublińca, nad jeziorem Posmyk. Położony jest w zacisznym miejscu wśród lasów sosnowych na pograniczu województwa opolskiego i śląskiego.

Ośrodek  w Kokotku  to jeden z ponad sześciuset ośrodków i grup medytacyjnych buddyzmu Diamentowej Drogi, należących do linii Karma Kagyu, jednej z czterech głównych szkół buddyzmu tybetańskiego. Wszystkie one zostały  założone przez Lamę Ole Nydahla i znajdują się pod duchową opieką Jego Świątobliwości 17. Karmapy Trinleja Taje Dordże, zwierzchnika naszej tradycji.

Nasze ośrodki nie są oderwanymi od życia instytucjami. To założone i prowadzone przez przyjaciół miejsca, w których spotykamy się, by czerpać z ponadczasowej mądrości nauk Buddy, medytować, wymieniać doświadczeniami, dzielić rozwojem i brać czynny udział we wspólnych aktywnościach.

W Polsce ośrodki są reprezentowane przez Buddyjski Związek Diamentowej Drogi linii Karma Kagyu, oficjalnie zarejestrowany w Rejestrze Związków Wyznaniowych w 1984 r. Obecnie zrzesza on 74 ośrodki i grupy medytacyjne działające w całej Polsce.

Celem Związku jest udostępnianie w nowoczesny sposób buddyjskich nauk Diamentowej Drogi.